Geoblog.pl    awe    Podróże    Wschodem na Zachod    Halong Bay

Halong Bay

Wietnam
Wietnam, Hạ Long

Absolutnie wyjatkowe miejsce. na obszarze 1,5km2 1900 mniejszych lub wiekszych wysp. Ewa mowi ze lepsze jak Lofoty(chodzi o caloksztalt) ale ja jestem patriota lokalnym wiec stawiam na 'naszych'. Choc skoro tu krecili jamsa bonda to o czyms to musi swiadczyc;] (haha dla Wietnamczykow to jest wyznacznik jakosci). Na Halong Bay bylismy 2 dni, w rzeczywistosci 24h od 12-12 z noclegiem na lajbie. takich jak my jest tu miliardy, a lajb miliony niesamowity przemysl. ciezko znalezc jakies zaciszne miejsce. Wszyscy spia w jednej zatoce ogladaja te same skaly, groty, machaja wioslami w tym samym miejscu. Jest niby opcja zebrac sei wiksza ekipa i wynajac taka lajbe i plyniesz gdzie chcesz. ale zycie pokazalo ze my i pewnien niemiec koczujacy w porcie to troche za malo zeby nazwac ekipa. Swoja droga dziwna sprawa ze bookujac wycieczke w Hanoi placi sie mniej niz na miejscu (pokaralo nas).

O Hanoi wpisu nie bedzie bo spedzilismy tu caly 1 dzien i miasto calkowicie nam nei podchodzi, ludzie tu jacys tacy niemili, nachalni, nieuczciwi, niscy i w dlugich wlosach - na poludniu tego nie bylo. Tam maja Ho Chi Minha tylko w nazwie, tutaj w sercu. Komuna, az zal patrzec. Jedyne co nas tu urzeklo to akutalny storm w ktorym brodzilismy po pas w wodzie;] jego ofiara zostala komorka, ktora i tak tu nie dzialala ale budzikiem byla dobrym.

KOSZTY:
... day trip on boat-wszystko zalezy my placilismy 35$/os za 2 dni ale byli tez tacy co placili 45$/os za 3 dni lub 110/os za 3 dni. wszystko zalezy od Ciebie. Bus do Halong city 50000/os, noclegi w Hanoi 95000/2os, w Halong city 80000/2os

Adik
Adik - 2008-11-02 13:28
Spoko fotki, wyglada to jak w Piratach z karaibów ;)
A czemu na fotkach, jakies palce i plecy? Nie mozna bylo normalnie fotografowac?
Pozdro z Orlenu.

Mareli
Mareli - 2008-11-02 14:09
Prawie jak dżonka pod żaglami:) U nas pływają podobne statki wikingów. Ewa pokaż brzuszek - rodzina czeka na powrót waszej trójki:)

szcz
szcz - 2008-11-04 13:51
ej co to za fotki wciepujesz? jakieś części ciała w obiektyw wchodzą.
Hmm a czemu Mareli, dzieli się publicznie takim newsem?:>

TOMEK
TOMEK - 2008-11-28 20:58
Na drugim zdjęciu fotografujesz palce?

16.12.2012 - 27.06.2013

18.05.2012 - 03.06.2012