Geoblog.pl    awe    Podróże    Wschodem na Zachod    Stolica

Stolica

Kambodża
Kambodża, Phnom Penh

Droge w autobusie umilalo nam kambodzanskie karaokiem i film z gatunku brutalnych komedii kung fu. czyli standard. a gdy bus zajezdzal pod office miejscowi juz sobie porezerowawali pasazerow ktorych beda podwozic. my gdy tylko odebralismy plecaki weszlismy do pierwszego lepszego hotelu hostelu ze niby nasz, poszlismy obejrzec pokoje i grzecznie podziekowalismy. przez te 3min z ulicy wszyscy znikneli i spokojnie znalezlismy to czego szukalismy. Sama Stolica to przede wszystkim Royal Palace, Tuol Sleng Museum i Killing Fields. i znowu rower okazal sie naszym najlepszym przyjacielem. znowu sie pogubilismy (Lonely ma badziewne mapy- tak to sobie oczywiscie tlumaczymy). Pierwszy raz w zyciu udalo nam sie stac rowerem w normalnym korku rowerowo- motorowym. nie wiem jak ludzie w autach wytrzymuja tu psychicznie.
Same miejsca zbrodni rezimu Pol Pot'a faktycznie przytlaczaja, choc z perspektywy naszej (Polakow)nie szokuja... chyba serio to jest najgorsze ze nas nie szokuja. w kazdym badz razie zdjec tam nie robilismy bo i po co? Mamy za to kilka fotek z miasta/ aha jak na razie net jest w hostelach w ktorych spimy.
nie wiem co to WiFi ale tuk tuki tego nei maja i moje batki tez nie.

P.S. Wiadomosc dla tesciowej: nie za bardzo tez wiem gdzie jest Ewa ostatnio widzialem ja na zdjeciu nr 5;]

KOSZTY
hostel 6$/2os, wejscia 2$/os wszedzie, obiady 4000-6000 riele, woda 1500riel/1,5litra

mama
mama - 2008-10-08 16:37
super zdjęcia,nie wiedziałam,że tam są takie ładne miejsca,przesyłam całusy

szwagierka
szwagierka - 2008-10-08 16:55
Sisterku jakie masz fajne KOŁO :) lepsze niż nasza holenderka moze mi przywieziesz jako pamiątkę z wyprawy? miejscowi na pewno Ci podsuną jak je przewieźć :D Nie chudnij juz bo znikniesz i mąż cie zostawi w jakiejs dzungli? :*:*

Tomek
Tomek - 2008-10-08 17:37
Wi-Fi (lub Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi, ang. "Wireless Fidelity") – zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie. Produkty zgodne z WiFi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Standard WiFi opiera się na IEEE 802.11.
WiFi bazuje na takich protokołach warstwy fizycznej, jak

Ziomal<br/>
Ziomal<br/> - 2008-10-08 21:49
Cześć, pozdrowienia z Janowa!!! Trzymejcie sie tam i nie dać sie gorolom.
Kibicujemy Wam tutej na cołego.
Te korki rowerowe mnie szczerze zaskoczyły, ciekawe na co sie przerzucą jak tak dalej pójdzie ???

16.12.2012 - 27.06.2013

18.05.2012 - 03.06.2012