Geoblog.pl    awe    Podróże    Kierunek Norge    Szczescie nas nie opuszcza/edit

Szczescie nas nie opuszcza/edit

Norwegia
Norwegia, Bergen

Odjezdzajac spod Preikestolen zastanawilismy sie, czy pchanie sie do miasta tylko po to zeby zobaczyc starowke i rybny targ ma sens. okazalo sei ze ma! 8-12 to w Bergen The Tall Ships' Races 2008:)widzielismy 2 nasze lodzie (Szczecin i Gdansk- dziwimy sie ze nie z Chorzowa) Ludzi jeszcze weicej, a my wlasnie zbieramy sei szukac noclegu (jest po godzinie 3). uff rzeczywiscie jak na jeden dzien to za duzo dla nas. Po drodze widoki przednie na czele z ichniejszymi krowami.
Edit:
Czy ktos wspominal o szczesciu? Po nocnych atrakcjach postanowilismy sobote rowniez spedzic na Bryggen. Ludzi jeszcze wiecej, parking jakims cudem znaleziony... niestety literka ‘P’ wcale nie jest tak oczywista jakby sie moglo wydawac. Lekcja ta slono nas kosztowala, ale fotki i odwolania popisane weic kasy latwo nie dostanoa.
Na samym The Tall Ships Race okretow weicej niz dnia poprzedniego, a najwieksza furore robili Meksykanie (czy ty Marcin czasem o tym nie wspominales?:))Z Polski byl: Kapitan Glowacki i Pogoria.
Koniec koncow opuszczamy Bergen i... gniazdo do ladowarek kaputt;/ Najgorzej z akumulatorkami do aparatu. Chyba bedziemy czestymi goscmi w toaletach na kempingach...

KOSZTY:
Tunel Odda 65 NOK