Geoblog.pl    awe    Podróże    Wschodem na Zachod    Dawna stolica krolestwa Tajlandii

Dawna stolica krolestwa Tajlandii

Tajlandia, Ayuthaya

Ze sporymi watpliwosciami jechalismy do Ayuthayi. Miasto wraz ze swoim kompleksem swiatyn jest wpisane na liste Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Tak, znowu swiatynie, ktorych do tej pory juz troche widzielismy, a i przed nami sa kolejne. Na szczescie takie niespodzianki lubimy.
Na pierwszy ogien (dzien) wybralismy swiatynie poza wyspa. Niestety gesta siec rzek i kanalow i rzadka siec mostow i promow zmusial nas do nadludzkiego wysilku przejechania ok 40km (Ewa mowi 60km tylko dlatego ze miala niewygodne siodelko, brak powietrza i zaciagniety hamulec - oczywiscie wcale nie marudzila) w ciagu dnia. Z listy odwiedzonych swiatyn najlepsze dla nas to Wat Yai Chai Mongkon z mnostwem posagow Buddy i Wat Chai Wattanaram z nie- przereklamowanym zachodem slonca. Dzis, ja czuje wczorajsze 80km, wiec na wyspie objechalismy ze 3 swiatynie, wiecej czasu spedzajac na maszkeceniu (jedzeniu slodyczy), gdzei prym wiodlo cos a'la wata a'la cukrowa a'la zawinieta w a'la nalesnik (foto 1).Mlask.
Nasz pobyt w tym miescie dobiegl konca teraz palimy kadzidelka dla Buddy i modlimy sie w kosciele o odblokowanie lotniska.

P.S.
Aha. Stala sie najgorsza rzecz na tym wyjezdzie, ktorej jednak sie spodziewalismy. Widzielismy zdjecia z Pilska...

KOSZTY(ceny w bathach 1$- 34B) nocny pociag z KK 67+110 extra "falang" fee/os, ktorej nie udalo sie ominac, nocleg 160/2os, wstepy 20-30/os, rowery 30/os,

wit
wit - 2008-11-30 20:03
Drzewko z postacią niezłe, jak u Bagińskiego. Andrzej, Twoja broda gites. Tak trzymać. Powodzenia na lotnisku.

wit
wit - 2008-12-02 18:09
Dobra wiadomość. Podobno od dziś (2.12) mają zostać odblowane wszystkie loty. Tak mówią na Śląsku. Co do lotu - tak się zastanawiam, czy czasem jeszcze nie polecicie na Cejlon... Birma to przecież pewnik :)

szcz
szcz - 2008-12-05 16:42
Hmm mam wrażenie, że Twoja broda ma taką samą domieszkę miedzi jak moja ;)

16.12.2012 - 27.06.2013

18.05.2012 - 03.06.2012