Geoblog.pl    awe    Podróże    W a k a c j e...    National Kandawgyi Gardens / foto edit

National Kandawgyi Gardens / foto edit

Birma
Birma, Pyin Oo Lwin

Do kolejnego miejsca postanowilismy dotrzec birmanskim pociagiem 3-klasy, siedzac na drewnianych lawkach razem z 'lokelsami'. Minusem jechania razem z tubylcami jest fakt, ze zawsze znajdzie sie jakis typ, ktory bedzie chcial zbyt nachalnie pozaczepiac Marte – a Ona usmiecha sie, macha, wita z dziecmi, doroslymi tak dlugo, jak zbytnio sie nie naprzykrzaja. Blond wlosy, niebieskie oczy u malej, ladnej dziewczynki – robia furore. Co krok dostaje jakies owoce, slodycze, machaja, chca sie witac, robic zdjecia. Mala modelka radzi sobie – czesto odmawiajac stanowczym NIE :)

Wracajac do pociagu – pokonanie 140km zajelo nam tylko…8h :) Warto bylo dla widokow za oknem oraz zeby zobaczyc stuletni wiadukt kolejowy biegnacy przez wawoz Gokteik na wysokosci 102 m, najwyzszy w Birmie. Przejazd ta trasa (zreszta, jak sie pozniej okaze innymi tez) dostarcza sporo adrenaliny, gdyz bujanie w pociagu nie ma konca. Niejednokrotnie wydaje sie, ze pociag juz powinien sie wykoleic, ale jakos dojezdza szczesliwie do celu..
Samo Pyin-Oo-Lwin to miejsce slynace z kolonialnej zabudowy oraz... truskawek. To pierwsze znajdujemy (jak bedzie mozliwosc pokazemy fotki), tymczasem truskawki ktos zjadl. Niestety nie my ;/
Najwieksza atrakcja miasteczka, w ktorym spedzamy jeden dzien sa Narodowe Ogrody Kandawgyi. Bardzo czyste, ladne, wypielegnowane miejsce, az nie spodziewalismy sie takiego.
Niestety ladnego miejsca na nocleg nie znalezlismy: ceny od 16$ za totalna nore i albo full albo cena mocno powyzej naszych mozliwosci. Spimy w Queen Hotel – nazwa ladna, ale nic poza tym. Pradu brakowalo, woda zimna, choc miala byc goraca, sciany brudne, posciel tez, sufit przeciekajacy – lepiej szybko zapomniec. Jedynym plusem byl fakt, ze bylismy tam 2 noce, a placilismy za jedna…bo przez 1 dobe nie spotkalismy nikogo z obslugi. Eh – bez komentarza.

KOSZTY:
pociag: 3$ / os (za przejazdy, gdzie wlascicielem jest rzad placi sie w $)
nocleg: 16000 / noc (w naszym przypadku za 2 noce)
wejscie do Kandawgyi Gardens – 4000 / os
przejazd 'bryczka': 4000 (od Ogrodow do Centrum)

Adik
Adik - 2013-02-06 19:14
A zdjecia?:)

Basia
Basia - 2013-02-06 20:06
Pilnujcie tej waszej Perełki!!! faktycznie super, że ten pociąg prawie się wykoleił....

Jola Hankus
Jola Hankus - 2013-02-07 18:48
Dziękuję bardzo za bieżące przekazywanie tych fascynujących wiadomości.Bardzo ładne i ciekawe opisy,prawie mogę sobie wyobrazić te sytuacje,krajobrazy i ludzi,szczególnie jak dołączacie zdjęcia.Życzę dużo zdrowia i samych pozytywnych emocji.

Ania Kudela :D
Ania Kudela :D - 2013-02-07 19:18
A u nos som kreple! :p Cało hołda krepli.

babcia
babcia - 2013-02-08 17:25
Prosimy o zdjęcia i pilnujcie Martusi,żeby jej tubylcy nie porwali jako atrakcję turystyczną

16.12.2012 - 27.06.2013

18.05.2012 - 03.06.2012